Przeczytane w sierpniu

Dzisiaj nadszedł czas na książkowe podsumowanie ostatniego miesiąca. W sierpniu wszystkie książki przeczytałam na moim Kindle 7 Tuch, który pokazywałam Wam tutaj. Czytałam głównie literaturę kobiecą i bardzo polubiłam się z książkami Magdaleny Witkiewicz. Miałam też pierwsze spotkanie z twórczością Agnieszki Olejnik oraz Sofii Caspari.

1. Dziewczyna z porcelany Agnieszka Olejnik - historia o miłości, śmierci, stracie, poświęceniu akceptacji i trudnych wyborach. Mateusz to beztroski student, w którego życiu najważniejsza jest dobra zabawa. Jeden telefon sprawia, że musi całkowicie przewartościować swój świat. Musi porzucić wielkie miasto i zająć się młodszym bratem. Musi dojrzeć i zrozumieć, co w życiu jest najważniejsze. Wtedy w jego życiu pojawia się Zuzanna, kobietę, która zaczyna go fascynować.

2. Moralność pani Piontek Magdalena Witkiewicz - jeśli szukacie czegoś na poprawę humoru zdecydowanie sięgnijcie po tą książkę. W zabawny sposób porusza problem, jakim jest konflikt między rodzicami a ich dorosłymi już dziećmi. Mamy tu dużo ciekawych postaci z różnymi charakterami i świetne dialogi. Główna bohaterka nie może pogodzić się z tym, że jej dorosły już syn dojrzał i zamierza rozpocząć samodzielne życie i zrobi wszystko, aby wrócił on do rodzinnego domu.


3. Pierwsza na liście Magdalena Witkiewicz - niesamowicie ciepła i wzruszająca książka o przyjaźni, wybaczeniu, chorobie i trudnych wyborach. Mamy tu historię czterech kobiet, które połączyła historia jednej z nich, czyli chorej na białaczkę Patrycji. Książka porusza ważny temat, jakim jest kwestia bycia dawcą szpiku kostnego. Opisuje jak wygląda taki zabieg oraz czego obawiają się dawcy. Jaki i to, jaki wpływ na chorego i jego rodzinę  ma wycofanie się z podjętej decyzji.


4. W krainie kolibrów Sofia Caspari - książka z miłością w tle, ale niekoniecznie dobrymi wydarzeniami. Akcja książki toczy się w XIX wieku. Opowiada o  dwóch kobietach, które poznają się na statku płynącym do Argentyny. Łączy je tylko fakt, że obie płyną do swoich mężów. Anna, której rodzina już od roku przebywa w Buenos Aires nie ma pojęcia, co ją tam czeka oraz Viktoria jest żoną bogatego plantatora i nie musi martwić się o swój los. Na początku książki każda z kobiet idzie w swoją stronę po to by później znów się połączyć. 


5. Zamek z piasku Magdalena Witkiewicz - książka opowiada o młodym małżeństwie, które po spędzonych ze sobą wielu latach decyduje się na dziecko. Jednak to, co z pozoru wydawało się dla nich proste okazuje się znacznie trudniejsze. Wtedy zaczynają się problemy i pojawia się ktoś trzeci. Książkę bardzo szybko się czyta i idealnie nadaje się na długie popołudnie.


Znacie którąś z tych książek? Jakie inne książki możecie polecić?
Copyright © 2016 Inspiracje dnia | Blog kosmetyczny , Blogger