Chwila dla naszych stóp - PharmaCF, No 36, Perełki do kąpieli stóp

Bardzo często podczas pielęgnacji naszego ciała zapominamy o stopach lub traktujemy je po macoszemu. Sama kiedyś bardzo często o nich zapominałam, ale od czasu pękniętej pięty staram się o nie bardziej dbać. Dzisiaj chcę Wam pokazać kosmetyk, który nie tylko umila mi pielęgnację moich stóp, ale również zapewnia im pewien stopień nawilżenia, czyli o Perełkach do kąpieli stóp firmy PharmaCF


Perełki do stóp


Od producenta

Perełki do kąpieli dostarczają skórze niezbędnych minerałów i mikroelementów. Zawarta w produkcie sól zmiękcza i złuszcza zrogowaciały naskórek. Ekstrakt z alg silnie nawilża, przynosząc natychmiastową ulgę zmęczonym stopom i pozostawiając na skórze przyjemny zapach.

Składniki aktywne

Ekstrakt z alg morskich: rewitalizuje, remineralizuje, nawilża i odżywia skórę stóp. Posiada właściwości regenerujące.

25% Urea: intensywnie nawilża i zmiękcza nawet suchą skórę.

Drobinki soli: zapewniają intensywny masaż skóry, oczyszczają i złuszczają zrogowaciały naskórek.

Skład


Perełki znajdują się w smukłej, plastikowej butelce.  Jest ona odkręcana oraz przeźroczysta,  więc nie ma możliwości, żeby kosmetyk nam się niespodziewanie skończył a nakrętka służy nam do dozowania produktu.

W butelce znajdziemy perełki w niebieskim kolorze oraz drobinki soli. Po rozpuszczeniu barwią wodę na niebiesko, ale na szczęście nie barwią naszej skóry. Ich zapach jest orzeźwiający, przypomina zapach proszku do prania, ale nie jest drażniący. Utrzymuje się również przez krótki czas na naszych stopach.

Sól do kąpieli

Producent obiecuje nam złuszczenie martwego naskórka oraz nawilżenie, jednak nie jest aż tak różowo. Perełki oraz sól rozpuszczają się bardzo szybko, przez co nie ma szans na żaden masaż a tym bardziej złuszczanie naskórka. Jednakże kosmetyk bardzo nam w tym pomaga, ponieważ nasz martwy naskórek podczas zabiegu mięknie i bardzo łatwo usuniemy go za pomocą peelingu lub pumeksu. Perełki mają również właściwości myjące.
Stopy po wytarciu ręcznikiem są bardzo miękkie i delikatne. Skóra po użyciu tych perełek jest nawilżona. Nie jest to jakieś mocne nawilżenie, ale na pewno nie wymaga natychmiastowego posmarowania jej kremem. Właśnie ten fakt sprawił, że te perełki nie są tylko kolejnym umilaczem mojej pielęgnacji oraz sposobem na relaks, ale również pielęgnują skórę moich stóp, która czasami potrafi być bardzo wymagająca. Z właściwościami nawilżającymi nie spotkałam się jeszcze w żadnej z soli do kąpieli, które dotychczas używałam.

Znacie ten kosmetyk? Używanie innych soli do kąpieli stóp?
Copyright © 2016 Inspiracje dnia | Blog kosmetyczny , Blogger