Magdalena Witkiewicz 'Po prostu bądź' | Książka, dla której warto zarwać noc

Mimo, że czytam bardzo dużo książek na blogu piszę o nich niewiele. Tylko raz pojawił się tutaj post książkowy (klik), konkretnie było to książkowe podsumowanie miesiąca. Myślę, że niebawem na blogu będzie pojawiać się więcej takich książkowych postów, bo przecież nie samymi kosmetykami kobieta żyje. Dzisiaj zapraszam Was na recenzję książki, którą przeczytałam wczoraj i jest to pierwsza książka, która skłoniła mnie do napisania o niej czegoś więcej. W opowiadaniu książek jestem kiepska, prędzej kogoś zniechęcę do konkretnej lektury niż zachęcę. Z recenzowaniem może być podobnie, ale szczerze mówiąc liczę na to, że będzie lepiej ;)


Magdalena Witkiewicz 'Po prostu bądż'

Książka Magdaleny Witkiewicz Po prostu bądź mnie zachwyciła i wzruszyła. Nie potrafiłam przejść przez tą bez chusteczek, a czasami nawet musiałam przerwać czytanie. Znajdziemy w niej historię o miłości szalonej i romantycznej oraz o tej bardziej rozsądnej. Mimo, że jest odrobinę przewidywalna i już po kilku pierwszych rozdziałach możemy się domyślić jej zakończenia, to warto zarwać dla niej noc. Jest napisana lekko, ale o ważnych sprawach. Później już nic nie będzie takie jak było wcześniej.

Paulina wbrew oczekiwaniom swoich rodziców wyjeżdża do miasta na studia. Tam poznaje mężczyznę swojego życia. Oboje obiecują sobie miłość aż po grób, ale nie mają pojęcia, że stanie się to tak dosłownie i szybko. Dowiaduje się, że szczęście tak samo jak życie drugiego człowieka jest bardzo kruche. Że za każdym razem gdy żegnamy się z ukochaną osobą powinniśmy robić to tak jakbyśmy robili to po raz ostatni.

Razem z bohaterką przechodzimy przez różne stadia żałoby. Okazuje się, że mimo naszej osobistej tragedii świat nadal gna do przodu. Wydawałoby się, że robi to jeszcze szybciej niż wcześniej, a problemy się mnożą. W pokonaniu ich pomaga jej przyjaciel. Przyjaciel, który kochał ją od zawsze, ale niefortunnie złożyło się, że była ona żoną jego najlepszego przyjaciela. Teraz ma szansę aby ją zdobyć. Ale czy ją wykorzysta i czy Paulina zobaczy w nim kogoś więcej niż tylko przyjaciela i pozwoli sobie na szczęście i miłość dowiecie się czytając książkę. I pamiętajcie, by mieć przy sobie paczkę chusteczek.
Copyright © 2016 Inspiracje dnia | Blog kosmetyczny , Blogger